Hava Soğutmalı veya Su Soğutmalı Su Soğutma Üniteler


GENEL AÇIKLAMALAR:

 

Paket su soğutma cihazlarının hepsi IS09001-2000 ye göre yüksek kalitede atölyemizde üretilmektedir. Siz müşterilerimize gaz şarjlı ve test edilmiş şekilde gönderildiğinden elektrik ve su bağlantısı yapılıp ile kolayca işletmeye alınabilir. Tüm cihazlar bugün ve yarının beklentilerine göre dizayn edilmiştir. 2 kw den 750 kw ye geniş bir ürün yelpazesi vardır.

 

Ø  ÇEVRECİ

 

Ø  KOMPAKT DİZAYN

 

Ø  DÜŞÜK İŞLETME GİDERİ

 

Ø  YÜKSEK VERİM VE GÜVENİRLİLİK TEKNİK ÖZELLİKLER VE ELEMANLAR

 

COMPRESSORS: Cihazlarımızda  hermetik, yarı hermetik, ve scroll kompresör kullanılmaktadır. Chiller'lerimiz tekli veya çoklu kompresörlerle dizayn edilmiştir. Tüm kompresörler kapasite kontrol ve yüksüz yol alma düzenlerine sahip olduğundan soğutma yükündeki değişimlere sistemi kolaylıkla adapte ederler ve işletmede ekonomi sağlarlar.

 

EVAPARATÖR: Zarf boru tipinde olup, evaparatör soğutucu akışkan devresi 15 kg/cm2, su devresi ise 10 kg/cm2 basınca göre imal edilir.

KONDENSER: Su soğutmalı kondenserleri shell and tube tip. Hava soğutmalı kondenserler, bakır boru aluminyum kanatlıdır. Kondenser soğutucu akışkan devresi 30 kg/cm2 ve su devreside 10 kg /cm2 basınca dayanıklı olarak dizayn ve imal edilir.

 

KONDENSER FANI : External axial fanlı veya salyangoz tip radyal fanlıdır.

 

FAN MOTORU: Fan motorlar tek veya çift devrelidir. 220v monofaze veya 380v trifaze gerilimle çalışır. Motorlar aşırı akım rölesiyle çalışır. Motorlar aşırı akım rölesiyle korunur.

 

GÜÇ VE KONTROL PANOSU: Cihazın tam otomatik çalışmasını sağlamak üzere yetkili miktarda kontaktör, termik, sigorta ve şalter ile teçhiz edilmiştir.

 

MİKRO İŞLEMCİ KONTROL SERVİSİ: Cihazda mikroişlemci kontrol sistemi kullanılmaktadır. Bu sayede su giriş ve çıkış sıcaklıkları, kompresörlerin çalışma zamanları ve sistemde oluşacak tüm arızalar ekranda dijital olarak dengede tutulmakta ve cihazın optimum verimde çalışması sağlanmaktadır.

SICAKLIK KONTROL VE GÜVENLİK ELEMANLARI :

 

- Su giriş çıkış sıcaklık sensörü

 

- Alçak basınç presostadı

 

- Yağ basınç prosestadı

 

- Yüksek basınç prosestadı

 

- Kapasite kontrol selenoid vanası

 

- Soğuksu termostadı

 

- Kurutucu filtre

 

- Termostatik expation vana

 

- Gözetleme camı

 

- Selenoid vana

 

- Stop vana

 

- Donma termostadı

 

- Akış kontrol otomatiği

 

- Çalışma sayacı

 

- Termometre

 

- Manometre

 

 

Fotoğraflar