Hava soğutmalı gazlı soğutma sistemi


Hava soğutmalı chiller, kondanseri hava ile soğutan cihazlardır. Kondanser ünitesindeki borunun içinde ısınmış olan gazın sıcaklığını üzerinde bulunan fanlar sayesinde soğutur.

Kompresör : Tek sistemde 1 kompresörden 4 kompresöre kadar kombine çalışma özelliğine sahiptir. Cihazlarımızda kapasiteye uygun olarak scroll tip veya yarı hermetik tip soğutma kompresörleri kullanılır.

Kondenser : Paket ünitelerde kullanılan hava soğutmalı kondenserler bakır borulu ve alüminyum kanatlı tiptir. Soğutkanın hızla yoğuşmasını sağlamak üzere ağırlıklı olarak V dizaynda çift olarak uygulanmıştır. Kondenser fanları fanları cihaz kasası üzerinde davlumbazlara monte edilmiştir.

Evaporatör (çiller) : Shell & tube chiller’ler, demir boru içinde U firkete bakır boru demeti olarak imal edilmiştir. Boru demetinin sökülebilir olması evaporatör içinin rahatlıkla temizlenebilmesine imkan verir. Düzenli bakım neticesinde cihaz ömrü uzar.

Elektrik Panosu : Elektrik panolarımız da Siemens, Schneider şalt ürünleri kullanılır. Pano bileşenleri uzun ömürlü olmaları sebebiyle tüm dünyada tercih edilen markadır.

Devre Elemanları : Soğutma sisteminin güvenle çalışmasını sağlamak üzere cihaz üzerinde; drayer-filtre, gözetleme camı, expansiyon valf, solenoid valf, kombine prosestat, su akış kontrol valfi, soğutma valfleri su ve hava tahliye valfleri bulunur.

 

Fotoğraflar